calendar

Sborový kalendář

« předchozí týden Zobrazený týden: 12 (18.03-24.03) další týden »
neděle 24.3.2024 9:30 Protože se situace zhoršila, sledujte, prosím, bohoslužby online zde: www.e-cirkev.cz
  9:35 Vánoční pásmo můžete najít zde: https://www.youtube.com/watch?v=MhMKz9zkIYg
Není-li uvedeno jinak, setkání se konají na evangelické faře, Brněnská ulice 30, Klobouky u Brna

actuality

Aktuality

Druhou adventní neděli 8. prosince od 18 hodin zveme na koncert skupiny Cimballica.
Jde o mladé lidi, kteří hrají profesionálně lidovou hudbu, ale i hudbu vážnou a filmovou.

Hudební uskupení Cimballica bylo založeno v roce 2010 Filipem Prechtlem, kdy oslovil pětici muzikantů z Brna. Filip Prechtl je vedoucí, manager, a také je autorem všech aranží. Jeho hlavním záměrem bylo spojit žánr populární a filmové hudby a takto pro posluchače vytvořit nový hudební zážitek, který nadchne a pobaví. Cimballica přínáší originální díla, odvážné aranže, neobvyklé hudební kombinace, nový image a tradiční pojetí vážné hudby, folkloru a filmové hudby se chystá obohatit svými cross-žánrovými projekty. I obsazení tělesa je lehce nadstandartní a spíše připomíná malý orchestr. Klasické uspořádání cimbálové muziky je dále rozšířeno o druhý kontrabas a violencello.
Zveřejněno 26.11.2019 ve 13:44:19 uživatelem Stanislav Heller

Srdečně zveme na tradiční adventní trh. 1. prosince od 14ti hodin bude možnost u evangelického kostela zakoupit dárky, adventní věnce, rukodělky. Budeme péct vánoční oplatky a zdobit perníčky. Zahřejeme se jako každý rok výborným punčem a lahodným gulášem. Pokračovat pak můžete na náměstí, kde bude další bohatý program.

Zveřejněno 26.11.2019 ve 13:43:55 uživatelem Stanislav Heller

KONCERT Český filharmonický sbor Brno

31.3. v 18:00 v kostele

ČFSB patří k nejužší světové špičce v oblasti vážné hudby a sborového zpěvu.

Účinkují:   Mužský sbor a varhany, dirigent Petr Fiala

Tomáš Badura – baryton, Vítězslav Šlahař – recitace, Martin Jakubíček – varhany

Zazní postní a velikonoční díla autorů: Francis Poulenc, Josef B. Foerster, Bohuslav Martinů.

Vstupné 150,- Kč

Zveřejněno 26.3.2019 ve 20:42:45 uživatelem Martina Zuštinová

Nové vydání Zvonů na duben a květen - mnoho pozvánek a informací - najdete v sekci ke stažení.

Zveřejněno 26.3.2019 ve 20:41:47 uživatelem Martina Zuštinová

Modlitby Taizé a ticha od 2. dubna v katolickém kostele od 19:00.

Zveřejněno 26.3.2019 ve 20:41:10 uživatelem Martina Zuštinová

Srdečně zveme členy sboru na Výroční sborové shromáždění

dne 17. března v 9:30 v kostele.

Ohlédneme se společně za uplynulým rokem, bude také opakovaná volba s. farářky. Seznam členů s hlasovacím právem je k nahlédnutí po bohoslužbách v kostele a v kanceláři sboru.

Zveřejněno 3.3.2019 ve 22:34:30 uživatelem Martina Zuštinová

Vydali jsme Zvony na únor a březen.

(V sekci Ke stažení - Kloboucké Zvony. Zde najdete i pozvánky z naší nástěnky na měsíc únor.)

Ve Zvonech najdete zamyšlení nad biblickými hesly, úvahu kurátora, pozvánky na sborové putování,
na přednášku o Číně, na ekumenickou pouť, seniorátní konferenci, koncert, přehled narozenin a opět úryvek ze vzpomínek Kristýny Háčkové.
Přejeme pěkné čtení a těšíme se na viděnou.
Zveřejněno 4.2.2019 v 11:57:25 uživatelem Martina Zuštinová

Aktuální dění můžete sledovat v sekci Ke stažení - Kloboucké zvony.

Zde najdete náš sborový časopis s pozvánkou na adventní koncert, adventní trh, setkání seniorů a další.

V sekci Ke stažení - Ostatní najdete plakátky a pozvánky z nástěnky.

Aktuální pozvánky zveřejňujeme také na sborovém facebooku - https://www.facebook.com/cceklobouky/

Zveřejněno 15.11.2018 v 9:51:45 uživatelem Martina Zuštinová

Srdečně zveme na slavnostní bohoslužby 21. října od 9:30 v Kloboukách.

Budeme slavit Díkůčinění a předáme ocenění Anděl sboru bratrům a sestrám, kteří se zasloužili o náš sbor.

Kázáním nám poslouží sestra Eva Zadražilová ze Synodní rady.

Po bohoslužbě slavnostně otevřeme Evangelickou garáž - nově opravený multifunkční prostor. (První fáze projektu.)

Máme za co děkovat a co slavit, přijďte se radovat s námi.

Zveřejněno 2.10.2018 v 10:41:58 uživatelem Martina Zuštinová

Zveme muže (a zvídavé ženy) ve čtvrtek 16. srpna v 19:30 h na faru při kostele sv. Vavřince k povídání o mužské spiritualitě s pozváním na 15. ročník Rituálu přechodu do zralé dospělosti podle františkánského kněze Richarda Rohra.

Základní informace o Rituálu Richarda Rohra najdete také na nástěnce.
Toto povídání tematicky navazuje na loňské setkání s farářem Martinem Horákem.

Odkaz na přihlášku na Rituál přechodu do zralé dospělosti zde

Zveřejněno 13.8.2018 ve 20:45:40 uživatelem Martina Zuštinová

Více aktualit »