Pozvánka na přednášku Jany Siebrové Domácí hospicová péče

Novinka

farnost Klobouky u Brna srdečně zve na přednášku Jany SiebrovéDomácí hospicová péče

konat se bude dne 20. 9. 2021 v 16:00 hodin v kostele sv. Vavřince, Klobouky u Brna.

Po přednášce bude prodejní autogramiáda knih paní Jany Siebrové.

Jana_Siebrova-fotoJana Sieberová (1965) je zdravotní sestra, která založila v roce 2009 společně se svým manželem MUDr. Pavlem Sieberem domácí hospicovou péči v Hořicích ve východních Čechách. Nedostatečná péče o umírající pacienty v nemocnicích a snahy o uzákonění eutanázie v České republice byly spouštěcím faktorem k opuštění její profese anesteziologické sestry. Od roku 2008 aktivně přednáší téma hospicové péče zdravotníkům, studentům a široké laické veřejnosti. Mnoho let byla jednou ze školitelek mezinárodního projektu Vzdělávacího konsorcia zdravotních sester pracujících s pacienty v konečné fázi života. Snaží se o to, aby se paliativní péče stala nedílnou součástí zdravotnictví. Je autorkou knihy Hospic příběh naplněné naděje, ke které napsal předmluvu pan kardinál Miloslav Vlk a doslov MUDr. Marie Svatošová. Její druhá kniha Naděje na konci cesty vyšla o dva roky později. V současné době publikuje svou třetí knížku v nakladatelství s názvem Proč se lidé bojí smrti. Je spoluautorkou pořadu o doprovázení umírajících lidí s názvem Neboj se doplout, který běžel v Tv Noe, a ke kterému s MUDr. Marií Svatošovou, napsala scénář. Externě přenáší na Lékařské fakultě v Hradci Králové.

anotace - Siebrova -01
anotace - Siebrova -02